Kurs instruktorski Aerial Fitness 2-3.10.2021

Aerial®  fitness to system ćwiczeń zainspirowany sztuką cyrkową, przy użyciu specjalnego hamaka do ćwiczeń w podwieszeniu. Technika ta łączy ze sobą m.in. elementy akrobacji, tańca w powietrzu oraz wprowadza ćwiczenia fitnessowe, które wzmacnią mięśnie całego ciała przy dynamicznej muzyce. Podczas tych zajęć endorfiny buzują, stopy odrywają się podłogi i mięśnie głębokie aktywizują się, szukając balansu i pokonując siłę grawitacji. Ćwiczenia mają charakter siłowo-wzmacniający, rzeźbimy przede wszystkim ramiona, klatkę piersiową, mięśnie przykręgosłupowe, brzucha i ud, dbając nie tylko o perfekcyjny wygląd, ale również zdrowy i silny kręgosłup.
Karolina Kalinowska i Monika Łazuk-Żuk stworzyły autorski program Aerial® Fitness , oparty na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu zajęć fitnessu, jogi i tańca. Program ten zawiera ok. 50 ćwiczeń z wykorzystaniem hamaka i nieskończoną ilość wariantów i pomysłów na to, jak urozmaicić klasyczny trening fitness i dodać do niego element pracy z grawitajcą i ciężarem własnego ciała.
Kurs zawiera część teoretyczną, podczas której omawiamy wyposażenie studia, sposoby montażu sprzętu do ćwiczeń, a także metodykę prowadzenia zajęć, zasady bezpieczeństwa, przeciwwskazania i wpływ treningu typu Aerial® na ludzki organizm. Kolejny etap kursu to część praktyczna, podczas której pokażemy sposoby na bezpieczne wejście i wyście z pozycji i omówimy podstawowe ćwiczenia z elementem podwieszenia. Dodatkowo zaprezentujemy trzy przykładowe lekcje, tak aby każdy uczestnik mógł na własnej skórze odczuć benefity płynące z treningu Aerial® Fitness.
Każdy uczestnik kursu otrzyma manual z dokładym opisem wszystkich ćwiczeń, a także dostęp do specjalnie przygotowantch materiałów wideo, z nagraniami przykładowych zajęć.
Osoby zainteresowane będą mogły zamówić hamaki do wyposażenia studia. Jako pierwsi na polskim rynku oferujemy sprzęt wykonany z wytrzymałego materiał nylonowego, posiadający certyfikat jakości. Wymiary: 2,80 m x 5 m (lub 6m, 7m itd.). Hamaki dostępne w 13 kolorach.
Uwaga: Program Kursu Instruktorskiego Aerial® Fitness jest skierowany do osób, które są certyfikowanymi instruktorami sportu lub rekreacji ruchowej i wymagane jest przestawienie dokumentu, potwierdzającego kwalifikacje do nauczania. Osoby, które jeszcze nie zdobyły odpowiednich kwalifikacji, mogą wziąć udział w naszym kursie, ale tymczasowo wydamy zaświadczenie o udziale w 13-godzinnych warsztatach. Jest również wysoce zalecane, aby wziąć udział przynajmniej w kilku lekcjach Aerial® Fitness przed przystąpieniem do kursu. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest uczestnictwo w całym kursie (13 h) i prawidłowe wykonanie zadania testowego.
PROGRAM KURSU:
SOBOTA
9:00-9:30 Rozpoczęcie kursu
9:30-10:30 Lekcja pokazowa 1
10:30-10:45 Przerwa
10:45-12:45 Teoria 
12:45-14:00 Przerwa obiadowa
14:00-16:00 Teoria i praktyka
pozycje wyjściowe do ćwiczeń
ćwiczenia wzmacniająco-siłowe ugruntowione i póługruntowione
16:00-16:15 Przerwa
16:15-17:15 Lekcja pokazowa nr 2
NIEDZIELA
9:30-10:30 Lekcja pokazowa 3
10:30-10:45 Przerwa
10:45-12:45 Teoria 
12:45-14:00 Przerwa obiadowa
14:00-16:00 Teoria i praktyka
ćwiczenia wzmacniająco-siłowe latające/dryfujące i odwrócone
stretching
16:00-16:15 Przerwa
16:15-17:45 Zadanie testowe i wręczenie certyfikatów
Miejsce kursu: FITOLOGY Klub jogi i fitnessu ul. Siedmiogrodzka 1 (lokal U7, wejście od ul. Giełdowej). Do dyspozycji kursantów będzie sala o powierzchni 111 m2, w pełni klimatyzowana i wentylowana, wyposażona w 18 stanowisk do Aerial jogi, a także lustra i akcesoria do jogi. Dodatkowo udostępniamy szatnię, prysznice i przestrzeń do relaksu między zajęciami. Klub znajduje się na bliskiej Woli, w pobliżu centrum Warszawy – na parterze, z własnym bezpośrednim wejściem, w nowoczesnym budynku InCity.
Zapisy:
e-mail: biuro@fitology.pl
tel. +48 500 712 102

Cena Early Bird

1100
Płatne do 31.08.2021
  • Czas trwania2 dni
  • Ilość godzin13 h
  • Liczba pozycji50
  • Manual i materiały wideo
  • Certyfikat instruktora Aerial® Fitness

Cena właściwa

1300
Płatne po 31.08.2021
  • Czas trwania2 dni
  • Ilość godzin13 h
  • Liczba pozycji50
  • Manual i materiały wideo
  • Certyfikat instruktora Aerial® Fitness
IMG_1967
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Trener Fitness, Jogi i Aerial® Jogi. Przygodę z fitnessem zaczęła już w wieku 17 lat, a w niedługim czasie swoją pasję przeniosła na ścieżkę zawodową. W 2014 roku ukończyła szkolenie pod okiem Tomasza Kostro w akademii dla trenerów fitness – IFFA Poland i uzyskała tytuł Instruktora Zajęć Grupowych. Od tamtego czasu stale poszukuje nowych, ciekawych inspiracji do prowadzenia swoich zajęć. Gdy parę lat temu na jej sportowej drodze pojawił się hamak, pomysły w głowie zaczęły rodzić się same. I tak oto, z połączenia wiedzy i wieloletniego doświadczenia z klasycznego fitnessu oraz nowo odkrytemu narzędziu, dającemu znacznie mniej przyziemne możliwości – hamakowi, tygodniowy grafik zajęć Karoliny wzbogacił się o nową, alternatywną i nietuzinkową formę aktywności fizycznej, czyli Aerial® Fitness. Karolina jako magister wychowania fizycznego oprócz pełnienia roli trenera Fitness oraz nauczyciela Jogi, jest także instruktorem gimnastyki korekcyjnej oraz narciarstwa zjazdowego. Uczy i usprawnia ludzi w każdym wieku, a więc nie tylko dorosłych, ale także dzieci i seniorów.
Do jej dodatkowych kwalifikacji zawodowych jako trenera Fitness, oprócz Aerial® Fitness’u, Jogi i Aerial® Jogi, zaliczają się także Fit Ball oraz Aqua Fitness.
Karolina Kalinowska, Nierówno pod sufitem
IMG_1986b
Kulturoznawczyni, pedagożka i nauczycielka jogi, założycielka OMG yoga. W 2013 r. ukończyła studia podyplomowe „Relaksacja i joga” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a w kwietniu 2015 r. odbyła miesięczny kurs nauczycielski w Indiach, Goa (RYT 200). Zafascynowana pracą z grawitacją, zdobyła certyfikat instruktora w AerialYoga-Berlin i od 2016 roku prowadzi kursy instruktorskie Aerial® Jogi na poziomie 1 i 2. 
W 2017 roku została mamą i od tej pory zwróciła się w stronę trenignów siłowych i kondycyjnych, aby sprostać wyzwaniom, jakie niesie macierzyństwo. Do ulubionych systemów ćwiczeń zalicza TRX (jest certyfikowanym trenerem TRX® GSTC), bungee fitness, pływanie i Aerial® jogę/dance/fitness – a więc wszystko to, co zawiera mocny pierwiastek flow, zabawy z grawitacją, nieważkością i polega na pracy z ciężarem własnego ciała. Jest autorką książki “Aerial joga – antygrawitacyjny flow”.
Monika Łazuk-Żuk, OMG yoga