Kurs instruktorski Aerial jogi

Szczegóły: http://aerialjoga.pl/

Weekendowy kurs instruktorski jest skierowany do nauczycieli jogi, pilatesu, tańca, fitnessu i pokrewnych technik, którzy chcą poznać podstawowe zasady wykorzystania hamaka w praktyce jogi, a także zdobyć gruntowną wiedzę na temat prowadzenia sesji aerial jogi i wyposażenia studia w niezbędny sprzęt.

Aerial joga to technika niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych. Coraz więcej osób poznaje ją również w Polsce. Według portalu hellozdrowie.pl joga antygrawitacyjna znalazła się na liście najnowszych trendów w fitnessie na 2016 rok. Studia jogi, kluby fitnessu i siłownie w całym kraju zaczynają wprowadzać zajęcia z aerialu do swojej oferty i poszukują wykwalifikowanych instruktorów. To już szósta edycja naszego kursu.

Co wyróżnia aerial jogę spośród innych technik? Aerial łączy klasyczne pozycje z hatha jogi ze sztukami powietrznymi. Hamak otwiera nowe drzwi do tego, jak można pracować z ciężarem własnego ciała i pozwala odkryć całe spektrum pozycji, które są nieosiągalne z pozycji maty. Aktywizuje zupełnie nowe grupy mięśni, pozwala odciążyć kręgosłup, rozwija emocjonalnie – ten rodzaj jogi działa na wielu poziomach ciała i umysłu i może być wykorzystany zarówno do celów czysto fitnessowych, jak i terapeutycznych.

Każdy uczestnik kursu otrzyma książkę “Aerial joga – antygrawitacyjny flow” oraz dodatkowe materiały na temat metodyki nauczania oraz zasad bezpieczeństwa podczas sesji aerial jogi. W trakcie kursu będzie można zgłębić sposób wykonania podstawowych asan (zawartych w podręczniku), a także poznać bardziej zaawansowane ćwiczenia, inspirowane m. in. akrobatyką, czy systemem TRX.

Osoby zainteresowane będą mogły zamówić hamaki do wyposażenia studia. Jako pierwsi na polskim rynku oferujemy sprzęt wykonany z wytrzymałego materiał nylonowego, posiadający certyfikat jakości. Wymiary: 2,80 m x 5 m (lub 6m, 7m itd.). Hamaki dostępne w 10 kolorach.

Uwaga: Program Kursu Instruktorskiego Aerial Jogi jest skierowany do osób, które są certyfikowanymi instruktorami sportu lub rekreacji ruchowej (joga, fitness, pilates, taniec itp.) i wymagane jest przestawienie dokumentu, potwierdzającego kwalifikacje do nauczania. Jest również wysoce zalecane, aby wziąć udział przynajmniej w kilku sesjach aerial jogi przed przystąpieniem do kursu. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest uczestnictwo w całym kursie (16 h) i prawidłowe wykonanie zadania testowego.

PROGRAM KURSU:

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Piątek, 08.06.2018 r., godz. 20:00 – 22:00
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Wprowadzenie do kursu i praktyka aerial jogi.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Sobota 09.06.2018 r.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – –
BLOK I 09:00 – 11:00

Teoria:
− źródła powstania aerial jogi oraz jej pionierzy
− anatomiczne aspekty praktyki jogi w hamaku
− przeciwwskazania i zasady bezpieczeństwa
− terminologia – reguły dotyczące nazewnictwa pozycji
− metodyka prowadzenia zajęć – część I

BLOK II 11:15 – 13:15

Praktyka + teoria:
− pozycje wprowadzające, poznanie różnych technik wchodzenia i wychodzenia z materiału, zapoznanie się z regulacją wysokości hamaka
− ćwiczenia rozgrzewkowe, aktywizujące core (w tym elementy inspirowane pilatesem oraz systemem TRX)

Przerwa obiadowa 13:15 – 14:30

BLOK III 14:30 – 17:30

Praktyka + teoria:
− asany stojące – omówienie wpływu tych pozycji na fizjologię, motorykę i psychikę człowieka oraz praktyka w hamaku
− asany siedzące (w tym skręty, skłony) oraz wygięcia – omówienie wpływu tych pozycji na fizjologię, motorykę i psychikę człowieka oraz praktyka w hamaku.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Niedziela 10.06.2018 r.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
BLOK IV 09:00 – 11:00

Teoria:
− wyposażenie studia, montaż sprzętu
− plusy i minusy systemów z jednym lub dwoma puntami zawieszenia
− ubezpieczenie OC instruktora aerial jogi
− metodyka prowadzenia zajęć – część II

BLOK V 11:15 – 13:15

Praktyka + teoria:
− asany odwrócone – omówienie wpływu tych pozycji na fizjologię, motorykę i psychikę człowieka oraz praktyka w hamaku
− wybrane pozycje akrobatyczne, aerial dance
− pozycje terapeutyczne

Przerwa obiadowa 13:15 – 14:30

BLOK VI 14:30 – 17:30

Praktyka + pytania
− zadanie testowe i utrwalenie zdobytej wiedzy poprzez wspólną praktykę
− końcowe pytania i dyskusja
− wręczenie certyfikatów

– – – – – – – – – – – – –
Miejsce kursu:
– – – – – – – – – – – – –
FITOLOGY Klub jogi i fitnessu ul. Siedmiogrodzka 1 (lokal U7, wejście od ul. Giełdowej)
Do dyspozycji kursantów będzie sala o powierzchni 111 m2, w pełni klimatyzowana i wentylowana, wyposażona w 18 stanowisk do Aerial jogi, a także lustra i akcesoria do jogi. Dodatkowo udostępniamy szatnię, prysznice i przestrzeń do relaksu między zajęciami. Klub znajduje się na bliskiej Woli, w pobliżu centrum Warszawy – na parterze, z własnym bezpośrednim wejściem, w nowoczesnym budynku InCity.

Zapisy:
e-mail: biuro@fitology.pl
tel. +48 500 712 102.
W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania 🙂

– – – – – – – – –
Koszt:
– – – – – – – – –
Cena early bird do 25.05 – 1 450 zł
Cena po 25.05 – 1 650 zł

Zniżka 20% dla każdej osoby, która opublikuje na swojej ścianie na Facebooku zdjęcie w hamaku, oznaczy klub Fitology oraz OMG yoga & aerial i napisze 1 zdaniem, dlaczego ceni sobie aerial jogę (wraz ze zgłoszeniem należy dołączyć screen w formie jpg).

– – – – – – – – – –
Prowadząca:
– – – – – – – – – –
Monika Łazuk, kulturoznawczyni, pedagożka i nauczycielka jogi, założycielka OMG yoga. Po wielu latach przygody z tańcem współczesnym i teatrem odnalazła jogę, jako najbardziej zrównoważoną praktykę psychofizyczną. W 2013 r. ukończyła studia podyplomowe “Relaksacja i joga” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a w kwietniu 2015 r. odbyła miesięczny kurs nauczycielski w Indiach, Goa (RYT 200). Zafascynowana pracą z grawitacją, zdobyła certyfikat instruktora w AerialYoga-Berlin oraz uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach aerial jogi i acroyogi u polskich i zagranicznych fascynatów tych technik (m. in. Milla Floryd, Liliana Polanco, Björn Heucke, Jason Namer, Almuth Kramer, Jeppe Skovgaard). Nieustannie szuka nowych sposobów pracy z hamakiem, również w treningu funkcjonalnym, dlatego została certyfikowanym trenerem TRX® GSTC. Do niedawna mieszkała w Niemczech i uczyła w największych studiach aerial jogi w Kolonii i Leverkusen (n. in. YOGA INN, Yoga Mia, Yoga Ya). Na co dzień spełnia się w roli mamy i prowadzi sklep internetowy z hamakami do jogi: www.omgyoga.pl

– – – – – – – – – – – – – – – – – – –
UWAGA! O rezerwacji miejsca decyduje wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 40% kwoty za kurs na numer konta przesłany przez Klub drogą mailową. Pozostała kwota w wysokości 60% winna być wpłacona na minimum 7 dni przed rozpoczęciem kursu. Brak dopłaty oznacza rezygnację uczestnika z kursu. Klub zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia bez podania przyczyny. W sytuacji odwołania kursu wpłacona przez uczestnika kwota zostanie mu zwrócona.