Kurs instruktorski Aerial jogi, poziom 1, 11-12.09.2021

Weekendowy kurs instruktorski na poziomie 1 jest skierowany do nauczycieli i pasjonatów jogi, pilatesu, tańca, fitnessu i pokrewnych technik, którzy chcą poznać podstawowe zasady wykorzystania hamaka w praktyce jogi, a także zdobyć gruntowną wiedzę na temat prowadzenia sesji aerial jogi i wyposażenia studia w niezbędny sprzęt.
Aerial joga to technika niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych. Coraz więcej osób poznaje ją również w Polsce. Studia jogi, kluby fitnessu i siłownie w całym kraju zaczynają wprowadzać zajęcia z aerialu do swojej oferty i poszukują wykwalifikowanych instruktorów.
Co wyróżnia aerial jogę spośród innych technik? Aerial łączy klasyczne pozycje z hatha jogi ze sztukami powietrznymi. Hamak otwiera nowe drzwi do tego, jak można pracować z ciężarem własnego ciała i pozwala odkryć całe spektrum pozycji, które są nieosiągalne z pozycji maty. Aktywizuje zupełnie nowe grupy mięśni, pozwala odciążyć kręgosłup, rozwija emocjonalnie – ten rodzaj jogi działa na wielu poziomach ciała i umysłu i może być wykorzystany zarówno do celów czysto fitnessowych, jak i terapeutycznych.
Każdy uczestnik kursu otrzyma książkę “Aerial joga – antygrawitacyjny flow” oraz dodatkowe materiały na temat metodyki nauczania oraz zasad bezpieczeństwa podczas sesji aerial jogi. W trakcie kursu będzie można zgłębić sposób wykonania podstawowych asan (zawartych w podręczniku), a także poznać bardziej zaawansowane ćwiczenia, inspirowane m. in. akrobatyką, czy systemem TRX.
Osoby zainteresowane będą mogły zamówić hamaki do wyposażenia studia. Jako pierwsi na polskim rynku oferujemy sprzęt wykonany z wytrzymałego materiału nylonowego, posiadający certyfikat jakości. Wymiary: 2,80 m x 5 m (lub 6m, 7m itd.). Hamaki dostępne w 15 kolorach.
Uwaga: Program Kursu Instruktorskiego Aerial Jogi jest skierowany do osób, które są certyfikowanymi instruktorami sportu lub rekreacji ruchowej (joga, fitness, pilates, taniec itp.) i wymagane jest przedstawienie dokumentu, potwierdzającego kwalifikacje do nauczania. Osoby, które jeszcze nie zdobyły odpowiedniej kwalifikacji, mogą wziąć udział w naszym kursie, ale tymczasowo wydamy zaświadczenie o udziale w 12-godzinnych warsztatach. Jest również wysoce zalecane, aby wziąć udział przynajmniej w kilku sesjach aerial jogi przed przystąpieniem do kursu. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest uczestnictwo w całym kursie (12 h) i prawidłowe wykonanie zadania testowego.
SOBOTA
BLOK I
12:00 – 13:30
♡ Wprowadzenie do kursu i praktyka aerial jogi (przykładowy scenariusz sesji).
BLOK II
13:30 – 15:30
Teoria:
♡ źródła powstania aerial jogi oraz jej pionierzy
♡ anatomiczne aspekty praktyki jogi w hamaku
♡ przeciwwskazania i zasady bezpieczeństwa
♡ terminologia – reguły dotyczące nazewnictwa pozycji
♡ metodyka prowadzenia zajęć – część I
BLOK III
15:30 – 17:30
Praktyka + teoria:
♡ pozycje wprowadzające, poznanie różnych technik
♡ wchodzenia i wychodzenia z materiału, zapoznanie się z regulacją wysokości hamaka
ćwiczenia rozgrzewkowe
♡ pozycje stojące – omówienie wpływu tych pozycji na fizjologię, motorykę i psychikę człowieka oraz praktyka w hamaku
NIEDZIELA
BLOK I
09:00 – 10:30
♡ Praktyka aerial jogi (przykładowy scenariusz sesji).
BLOK II
10:30 – 12:30
Teoria:
♡ wyposażenie studia, montaż sprzętu
♡ plusy i minusy systemów z jednym lub dwoma puntami zawieszenia
♡ ubezpieczenie OC instruktora aerial jogi
♡ metodyka prowadzenia zajęć – część II
BLOK III
12:30 – 14:00
Praktyka + teoria:
♡ pozycje siedzące (w tym skręty, skłony) oraz wygięcia – omówienie wpływu tych pozycji na fizjologię, motorykę i psychikę człowieka oraz praktyka w hamaku.
♡ asany odwrócone – omówienie wpływu tych pozycji na fizjologię, motorykę i psychikę człowieka oraz praktyka w hamaku
Przerwa obiadowa 14:00 – 15:00
BLOK IV
15:00 – 16:30
Praktyka + pytania
♡ zadanie testowe i utrwalenie zdobytej wiedzy poprzez wspólną praktykę
♡ końcowe pytania i dyskusja
♡ wręczenie certyfikatów
UWAGA! O rezerwacji miejsca decyduje wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 40% kwoty za kurs na numer konta przesłany przez Klub drogą mailową. Pozostała kwota w wysokości 60% winna być wpłacona na minimum 7 dni przed rozpoczęciem kursu. Brak dopłaty oznacza rezygnację uczestnika z kursu. Klub zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia bez podania przyczyny. W sytuacji odwołania kursu wpłacona przez uczestnika kwota zostanie mu zwrócona.
Miejsce kurs: FITOLOGY Klub jogi i fitnessu ul. Siedmiogrodzka 1 (lokal U7, wejście od ul. Giełdowej). Do dyspozycji kursantów będzie sala o powierzchni 111 m2, w pełni klimatyzowana i wentylowana, wyposażona w 18 stanowisk do Aerial jogi, a także lustra i akcesoria do jogi. Dodatkowo udostępniamy szatnię, prysznice i przestrzeń do relaksu między zajęciami. Klub znajduje się na bliskiej Woli, w pobliżu centrum Warszawy – na parterze, z własnym bezpośrednim wejściem, w nowoczesnym budynku InCity.

Zapisy:
e-mail: biuro@fitology.pl
tel. +48 500 712 102

Cena Early Bird

950
Płatne do 2.08.2021
  • Czas trwania2 dni
  • Ilość godzin12 h
  • Liczba pozycji50
  • Podręcznik i manual
  • Certyfikat instruktora Aerial® Jogi

Cena właściwa

1150
Płatne po 2.08.2021
  • Czas trwania2 dni
  • Ilość godzin12 h
  • Liczba pozycji50
  • Podręcznik i manual
  • Certyfikat instruktora Aerial® jogi

Prowadząca

IMG_1986b
Kulturoznawczyni, pedagożka i nauczycielka jogi, założycielka OMG yoga. Po wielu latach przygody z tańcem współczesnym i teatrem odnalazła jogę, jako najbardziej zrównoważoną praktykę psychofizyczną. W 2013 r. ukończyła studia podyplomowe “Relaksacja i joga” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a w kwietniu 2015 r. odbyła miesięczny kurs nauczycielski w Indiach, Goa (RYT 200). Zafascynowana pracą z grawitacją, zdobyła certyfikat instruktora w AerialYoga-Berlin oraz uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach aerial jogi i acroyogi u polskich i zagranicznych fascynatów tych technik (m. in. Milla Floryd, Liliana Polanco, Björn Heucke, Jason Namer, Almuth Kramer, Jeppe Skovgaard). Nieustannie szuka nowych sposobów pracy z hamakiem, również w treningu funkcjonalnym, dlatego została certyfikowanym trenerem TRX® GSTC. Monika do niedawna mieszkała w Niemczech i uczyła w największych studiach aerial jogi w Köln i Leverkusen. Jest autorką książki “Aerial joga – antygrawitacyjny flow”.
Monika Łazuk-Żuk, OMG yoga