Jak dopasować długość hamaka?
Do pomieszczeń z sufitem na wysokości 2,5 – 3 m – hamak 5 metrowy.
Do pomieszczeń z sufitem na wysokości 3,5 m – hamak 6 metrowy.
Do pomieszczeń z sufitem na wysokości 4 – 4,5 m – hamak 7 metrowy.
Uwaga! Zapoznaj się z filmem powyżej. Prezentujemy taki sposób wiązania hamaka na karabinku, który jest bezpieczny i nie wymaga dużego zapasu materiały. To oszczędne wiązanie umożliwia również łatwe rozplątanie hamaka przed praniem.
Standardowa długość hamaków w naszym sklepie to 5 m, hamaki dłuższe można zamówić drogą mailową. Czas oczekiwania to ok. 2-3 tyg. Nasze hamaki mają fabrycznie spięte końcówki, czyli są odpowiednio złożone i równo zmarszczone, zabezpieczone plastikowym zaciskiem. Dzięki temu materiał po każdym praniu jest gotowy do montażu na karabinku.
Dodatkowe wyposażenie przydatne do praktyki aerial jogi:
- kotwy w suficie – zazwyczaj montuje się dwa typy: kotwy mechaniczne i chemiczne. Przed zakupem należy sprawdzić sufit, jego typ i wypełnienie i na podstawie tych informacji wybrać odpowiedni typ montażu. Dla bezpieczeństwa najlepiej zatrudnić do tego celu specjalistę, który będzie w stanie określić nośność sufitu i jego wytrzymałość w danym punkcie, dla ćwiczeń dynamicznych.
- daisy chains – jest to wielooczkowa pętla nylonowa lub z dyneemy, która służy do regulacji wysokości hamaka. Taśma przeszyta jest co kilkanaście centymetrów w taki sposób, aby powstały pętle. Główna pętla musi mieć wytrzymałość przynajmniej 16 kN.
- krętlik – umożliwia ruch spiralny, bez ryzyka przetarcia liny, do której zamocowany jest hamak. Niektóre osoby szczególnie cenią sobie tego typu ruch, jest on atrakcyjny wizualnie, a więc performerzy niemal zawsze korzystają z tego systemu. Uwaga – krętlik można użyć tylko w przypadku mocowania hamaka w jednym punkcie na suficie.
Jak dbać o hamaki?
- przed praktyką zdejmij biżuterię – kolczyki, bransoletki, naszyjniki, ponieważ mogą uszkodzić tkaninę
- uważaj, aby nie wbijać paznokci w tkaninę
- unikaj ubioru z zamkami
- dobrze jest ćwiczyć w bluzkach, które zakrywają pachy – dzięki temu unikniesz pozostawiania śladów po antyperspirancie na tkaninie oraz zabezpieczysz skórę przed otarciem
- podczas prania hamaków, stosuj się do zaleceń producenta
- po praktyce spryskaj hamak mieszanką: alkohol izopropylowy (nakrętka od butelki), kilka kropli olejków eterycznych i 1 litr wody. Pozostaw rozwieszony materiał do wyschnięcia.
Instrukcja prania
- max temperatura 30 stopni
- pierz każdy hamak oddzielnie
- używaj delikatnych płynów do prania, typu Woolite
- nie stosuj odplamiaczy, ani płynów zmiękczających
- unikaj suszenie tkaniny na zewnątrz, aby nie narażać jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych
- po każdym praniu sprawdź, czy na materiale nie pojawiły się uszkodzenia. W przypadku małych pęknięć, użyj lakieru do paznokci, aby zapobiec dalszemu pruciu
- aby utrzymać przyjemny zapach hamaka, po każdej praktyce schowaj go do torby z saszetką zapachową w środku
Jak dezynfekować hamaki w związku z COVID-19?
- dezynfekcja suchą parą, myjki parowe antybakteryjne
- standardowe pranie hamaków z użyciem detergentu
- maszyny do ozonowania pomieszczeń, wraz z całym wyposażeniem